Організація отримання дозволу на спеціальне водокористування

Послуги з отримання дозволу на спеціальне водокористування
Дізнатися вартість

Спеціальне водокористування — це можливість фізичної або юридичної особи використовувати водний об'єкт в господарських цілях. Щоб дана діяльність здійснювалася легально, суб'єкт повинен мати дозвіл. Організацією отримання документа займається «Науково-виробниче підприємство «Агропроект Україна». Це команда досвідчених фахівців, які надають консультації і комплексне обслуговування у питаннях природокористування.

Дозвіл на спецводокористування: правила отримання

Згідно з постановою КМУ від 13.03.02 р № 321 із змінами в Водному кодексі, процедура отримання дозволу на використання водних природних ресурсів — це складна і тривала процедура. Її суть полягає у розрахунку гранично допустимих обсягів використання або забору/скидання води, а також у платі за надані послуги.

Щоб отримати дозволи, необхідно:

 

Етап

Опис

1

Зібрати необхідні документи

  • обгрунтування отриманого обсягу води (помісячно);
  • схематичне розташування ділянок, на яких буде проводитися забір/скидання води, їх детальний опис;
  • документи, що підтверджують права власника на обладнання для забору/скидання води, на водний об'єкт та ін.

2

 
  • розрахунки нормативного водокористування і водовідведення;
  • нормативи,що вказують на допустимі концентрації забруднювачів в стічних водах (для кожної речовини — окремі розрахунки);
  • нормативи на використання води, затверджені індивідуально (для суб'єктів господарювання, які надають воду для питних потреб, виробничих підприємств).

3

Подати заяву

Звернутися у Державне агентство водних ресурсів України або його територіальні підрозділи. Це може зробити юрособа або фізособа-підприємець, а також уповноважена особа. Заява про отримання дозволу на спецводокористування подається за встановленою формою.

Важливі моменти

На перший погляд все просто. Період розгляду звернення не перевищує 30 календарних днів. Подати заяву і необхідні документи можна в електронній формі. Але бюрократична тяганина, нововведення в чинному законодавстві і складності системи видачі дозвільних документів суттєво ускладнюють дану процедуру. Саме тому не тільки юридичні, але й фізичні особи вважають за краще оформляти подібну документацію через посередника.

Важливо. Якщо обсяг споживаного ресурсу не перевищує 5 м3 на добу, дозвіл отримувати не потрібно.

«Науково-виробниче підприємство «Агропроект Україна» допоможе розібратися у даному питанні. Наші співробітники знають всі тонкощі законодавчої системи і нюанси отримання дозволу на водокористування. Вони допоможуть скоротити фінансові та часові витрати, сприятимуть навіть в тих ситуаціях, коли неодноразово було отримано відмову.

Звертайтеся! Ми працюємо професійно, підкоряючись літері закону.

Зворотній зв'язок