Оформлення дозволу на ввезення на територію України зразків препаратів для проведення Державних лабораторних випробувань

Ввезення на України зразків препаратів для проведення Державних лабораторних випробувань
Дізнатися вартість

Завдяки чинним нормативним актам процес допуску зразків хімічних препаратів до випробувань — це захищений і жорстко контрольований етап в обігу пестицидів на території нашої країни. З моменту надходження в Україну та введення в експлуатацію пестициди та інші сільськогосподарські засоби захисту і добрива рослин повинні пройти цикл державних лабораторних випробувань, а лише після цього отримати держреєстрацію. Це складна процедура, на самостійне проходження якої витрачається не тільки багато часу і сил, але і коштів. Щоб скоротити втрати, раціонально звернутися в «Науково-виробниче підприємство «Агропроект Україна».

Особливості співробітництва

Згідно з положеннями Закону України «Про пестициди і агрохімікати», без отримання державної реєстрації суб'єкти господарської діяльності не можуть проводити маніпуляції з препаратами, ввезеними з-за кордону. Це означає, що без відповідного документа не дозволяється:

 • ввезення хімічних речовин на територію країни;
 • перевипуск;
 • оптова та роздрібна реалізація;
 • використання в господарських цілях;
 • реклама та поширення інформації про пестициди і агрохімікати.

В процесі ввезення і присвоєння статусу зареєстрованого препарату імпортний зразок проходить через кілька інстанцій. Імпортер або заявник надає інформацію про пестициди або агрохімікати. Митниця проводить перевірку і контроль на етапі введення експертної партії. Держінститут проводить лабораторні випробування, а Мінекології виступає державним регулятором, який фіксує появу і реєстрацію нового препарату. Таким чином, щоб ввести пестицид або агрохімікат з-за кордону, необхідно отримати запит з Держінституту або наукової установи/організації. Тільки після внесення цього препарату в науково-дослідницькі плани він може бути ввезений на територію країни.

Наші співробітники готові надати сприяння на будь-якому з етапів отримання державної реєстрації. У штаті працюють досвідчені екологи, які досконало знайомі з вимогами чинного законодавства. Вони допоможуть розібратися зі складнощами системи, підготують необхідні документи і максимально скоротять витрати часу, фінансів і сил.

Як проводиться ввезення незареєстрованих медичних препаратів

Не менше складнощів виникає при необхідності ввезти на територію України нових фармацевтичних зразків, реагентів або профільного обладнання. Згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України №237 від 26.04.2011, дозволено ввозити:

 • субстанції, що використовуються для наукових експериментів;
 • фармацевтичні препарати для клінічних досліджень;
 • лікарські засоби в інших формах для проходження держреєстрації;
 • препарати, що використовуються для наочної демонстрації на профільних виставках, конференціях (без можливості продажу);
 • ліки, призначені для воєнізованих підрозділів. Вони допущені до ввезення на територію України, але їх продаж заборонений;
 • препарати, що призначені для лікування певної особи;
 • лікарське забезпечення при виникненні форс-мажорних ситуацій (катастрофи, епідемії, стихійні лиха та ін.);
 • зразки лікарських препаратів, реагентів і субстанцій, які використовуються для проведення лабораторних досліджень;
 • препарати, розроблені і зареєстровані на території США або ЄС, що призначені для лікування рідкісних хвороб та ін.

Наші співробітники виконають всі роботи для отримання офіційних дозволів. Використовуючи налагоджені канали та досвід, ми проходимо всі процедури згідно з вимогами чинного законодавства, але з мінімальними ризиками для замовника.

Зворотній зв'язок